Служба у справах дітей

“НІ” – НАСИЛЬСТВУ У СІМ’Ї

    Що означає саме поняття “насильство у сім’ї”, наскільки актуальна ця тема та які важелі існують щодо боротьби з цим негативним явищем?

    — Закон кваліфікує насильство у сім’ї (родині), як будьякі навмисні дії фізичної, сексуальної, психологічної або економічної спрямованості одного члена родини стосовно іншого, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена родини як людини і громадянина, завдають йому морального збитку, шкоди його фізичному або психічному здоров’ю. Відповідно до цього визначення насильство у сім’ї — це насильство, що відбувається між чоловіком та дружиною, які перебувають у шлюбі; батьками та дітьми незалежно від віку; батьками одного з подружжя та іншим членом подружжя, що не є їх дитиною (тобто між тестем або тещею та зятем, між свекром або свекрухою та невісткою); особами, які не мають вищезазначених зв’язків або їх втратили, але ведуть разом спільне господарство і проживають в одному ізольованому житловому приміщенні.

    Жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б’є чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти…

    Поширення проявів насильства і жорстокості у сім’ї не лише руйнує  гармонію і злагоду в родині, спричиняє сімейне неблагополуччя, а й виступає однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Ця проблема небезпечна тим, що від неї страждають діти. Страждають як від насильства у ставленні до дитини, так і спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї,  а у майбутньому — переносять цей негативний досвід у власне життя. Тому зрозуміло, що насильство в сім’ї є суспільною проблемою, яка повинна вирішуватися на рівні держави.

    Тривалий час у суспільстві замовчувалися факти та наслідки протиправних дій у родинах, вважалося неприпустимим розголошення внутрішніх стосунків у сім’ях. Нині існує дійсна можливість запобігти розповсюдженню жорстокості та насилля. Для цього  створені спеціальні заклади, куди можна звернутися потерпілим. Інформаційне забезпечення висвітлення проблеми також сприяє зверненням до правоохоронних організацій громадян, які опинилися у скрутних обставинах.  Досить багато людей, які зазнають насильства, не наважуються йому протистояти. Тим часом законодавство гарантує кожній особистості широкі права та свободи й захист від їх порушення. Хочеться нагадати, що допомогу потерпілим від насильства можуть надати у поліції, а також заклади охорони здоров’я, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей. Працівники цих органів та служб нададуть інформаційну, психологічну, юридичну допомогу особам, які можуть стати або стали жертвами насильства у сім’ї. На захисті прав та інтересів дітей, які потерпають від насилля, стоїть служба у справах дітей.

    Звичайно, у реальному житті діти, що страждають від зловживань з боку батьків, дуже рідко звертаються за захистом своїх прав. Вони намагаються приховати своє складне становище у родині зі страху перед батьками чи з остраху, що їх помістять у  притулок або центр соціально-психологічної реабілітації. За­кон враховує цю ситуацію: громадяни, які оточують дитину у повсякденному житті (родичі, сусіди, педагоги, вихователі), зобов’язані негайно пові­домити про дитину, яка опинилася у складних життєвих обставинах.

Якщо ви потерпаєте від насилля, вам нададуть допомогу у службі у справах дітей Берегівської районної державної адміністрації за адресою: місто Берегово, вулиця Мукачівська, 6, кабінет № 21,

телефон:  2-20-32, з 8.00 до 17.00.

 


24991275_1619056758153490_3603788583832531227_n“Для учнів провели тематичну годину “Ні! – насильству в сім’ї”

Вчора, у приміщенні читальної зали Берегівської центральної районної бібліотеки, була проведена тематична година “Ні! – насильству в сім’ї ” для учнів ЗОШ №1 та Берегівської української гімназії.

На тематичну годину були запрошені викладач ЗУПІ ім.Ф.Ракоці ІІ та практичний психолог Гаврилюк Ілона Юліївна, яка провела презентацію по даній темі. Розповіла що вважається насильством і які види його розрізняють, хто само часто являється жертвою насильства в сім’ї та середовища, як це впливає на формування майбутньої особистості.

Начальник служби у справах дітей Берегівської РДА – Німець Анатолій Петрович –  ознайомив присутніх з тим, які організації займаються захистом жертв насильства, в тому числі дітьми, де отримати психологічну та юридичну підтримку, розповів про деякі законодавчі аспекти у сфері протидії домашньому насильству.


16-1-638Щодо проведення щорічної акції

„16 днів проти насильства”

Службою у справах дітей райдержадміністрації, згідно Плану заходів з проведення щорічної акції „16 днів проти насильства”, 07 грудня 2017 року, за участю представників Берегівського районного центру соціальних служб для в сім’ї, дітей та молоді, соціального захисту населення райдержадміністрації, було проведено засідання круглого столу з батьками – вихователями та прийомними батьками Берегівського району на тему «Домашнє насильство».

Під час проведення круглого столу звернуто увагу учасників до актуальних проблем подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Також розглянуто ряд питань щодо покращення функціонування дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, їх розвиток.


Сьогодні – Міжнародний день сім’ї. Бажаємо щастя всім родинам!

057c1483df13e7b27503ec3ec69cb9c6Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

Бережіть, шануйте і цінуйте свої сім’ї!


18 листопада – Європейський день захисту дітей від сексуального насильства
та сексуальної експлуатації.

violenceЦей день європейська спільнота, як і Україна,  відзначила вдруге.

Кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність, захист гідності та найкраще забезпечення її інтересів.

Жорстоке поводження  з дитиною – будь-які форми фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства над дитиною в сім”ї або поза нею, у тому числі: втягнення дитини в заняття  проституцією або примушування її до заняття проституцією з використання обману, шантажу чи уразливого стану дитини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства; примушування дітей до участі у створенні творів, зображень, кіно- та відеопродукції, комп”ютерних програм або інших предметів порнографічного характеру; ситуації, за яких дитина стала свідком кримінального правопорушення, внаслідок чого існує загроза її життю або здоров”ю; статеві зносини та розпусні дії з дитиною з використанням: примусу, сили, погрози, довіри, авторитету чи впливу на дитину, особливо вразливої для дитини ситуації, зокрема з причини розумової чи фізичної неспроможності або залежного середовища, у тому числі в сім”ї; будь-які незаконні  угоди щодо дитини, зокрема: вербування,  переміщення, переховування, передача або одержання дитини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану дитини.

Сексуальне насильство та сексуальна експлуатація дітей є серйозним порушенням прав дитини та має довготривалі і руйнівні та психологічні наслідки на все життя.

         Нажаль, сексуальне насильство та сексуальна експлуатація стосовно дітей набули тривожних розмірів на національному та міжнародному рівнях. За результатами опитування дітей стало відомо, що  кожна п”ята дитина в Україні зазнавала різних форм сексуального насильства. У 80% таких випадків злочинець є знайомою для дитини людиною,  у 90 % випадків про насильство відносно дитини ніхто не повідомляє правоохоронні органи. Така ситуація вимагає невідкладного реагування та застосування усіх можливих цивілізованих методів для протидії насильству над дітьми. Одним із можливих інструментів в боротьбі із проблемою сексуального насильства над дітьми є виконання Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації, яку Україною ратифіковано з заявами Законом №4988-1У від 20.06.2012 та основною метою якої є:

           -запобігання сексуальній експлуатації та сексуальному насильству стосовно дітей і боротьба із цими явищами;

          -захист прав дітей, які стали жертвами сексуальної експлуатації та сексуального насильства;

          – сприяння національному та міжнародному співробітництву в боротьбі із сексуальною експлуатацією та сексуальним насильством стосовно дітей.

         У  згаданій Конвенції передбачено, що кожна сторона вживає необхідних законодавчих або інших заходів для забезпечення  кримінілізації заняття діяльністю сексуального характеру. Кожна сторона має визначити вік, до досягнення якого забороняється займатися діяльністю сексуального характеру з дитиною. Найближчим часом в Україні будуть внесені зміни до Кримінального кодексу України, які допоможуть захистити дітей від сексуальних зловживань. Законопроект №2016 від 03.02.2015 передбачає зміни до трьох статей Кримінального кодексу України: до 153 статті (Насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом), 155 статті (Статеві зносини з особою, яка не досягла 16-ти літнього віку) та 156 статті (Розбещення неповнолітніх).

Дитина”- визначена Конвенцією, означає будь-яку особу віком до вісімнадцяти років; „сексуальна експлуатація дітей та сексуальне насильство стосовно дітей” охоплює поведінку, зазначену в статтях 18-23 цієї Конвенції.

      Окрім законодавчих ініціатив, необхідно підвищувати рівень обізнаності населення  про захист і права дітей, особливо серед осіб, які постійно контактують з дітьми. Це – педагоги, медики, соціальні працівники, правоохоронці та ін., а також формувати відповідальне ставлення  громадськості до проблеми насильства над дітьми шляхом ведення відповідної інформаційної політики.

Не повинні залишатися осторонь пересічні громадяни, сусіди, яким стало відомо про насильство, яке відбувається поряд у їхніх сусідів, родичів стосовно дорослих осіб та дітей, де насильство здійснюється  зі свідомим використанням довіри, авторитету чи впливу на дитину, насильство здійснюється в особливо  вразливій для дитини  ситуації, зокрема з причини розумової чи фізичної неспроможності або залежного становища.

Звернення про факти жорстокого поводження з дітьми або загрозу їх вчинення можуть подаватися до будь-якого суб”єкта (служби у справах дітей, закладів соціального захисту дітей, центрів соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді, органів внутрішніх справ, закладів освіти, закладів охорони здоров”я).

 

Служба у справах дітей


Система захисту прав дитини в Україні має відповідати
європейським стандартам – Микола Кулеба

Під час робочої зустрічі Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби з представниками Міжнародного дитячого благодійного фонду Lumos Fundation Moldova обговорювалось питання створення системи захисту дитини в Україні з урахуванням кращих світових практик.


20 листопада – День спільних дій в інтересах дітей

images_(7)_(1)_(1)_(1)20 листопада в Україні відзначався День спільних дій в інтересах дітей – день прийняття Конвенціїї ООН про права дитини.

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН проголосила Декларацію прав дитини, яка визначила основні життєві потреби дитини, її основні права, право національності та ім”я, право на освіту, заборону дитячої праці, право на любов і піклування, на гру та розвиток. Через 20 років, 20 листопада 1989 року, Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята та відкрита для підписання, ратифікації та приєднання Конвенція ООН про права дитини – міжнародний документ, який вперше в історії людства визначив повний спектр прав дитини та правові стандарти в сфері захисту прав дитини. Її називають „Велика хартія вільностей для дітей”, світовою Конституцією прав дитини. Цей особливий документ був ратифікований 193 країнами світу. Україною Конвенцію підписано 21 лютого 1990 року, а 27 лютого 1991 року Верховною Радою було прийнято постанову „Про ратифікацію Конвенції ООН про права дитини”, яка набула чинності 27 вересня 1991 року. Відповідно до цього міжнародного документа реалізується і державна політика, що має на меті покращення становища дитячого населення в Україні, зокрема зменшення числа дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, потерпають від насильства та скрути, забезпечення права кожної дитини на достойне життя, право на освіту, на любов і піклування, на повноцінне харчування, на відпочинок і дозвілля, на медичну допомогу. Жодна дитина не повинна бути примусово залученою до праці, скривдженою і зневаженою, жертвою насилля або війни, об”єктом сексуальних посягань. Діти мають право на інформацію, свободу совісті, думки і релігії, вільне спілкування та вільно висловлювати свої погляди. Особлива турбота дітям без сімей, дітям-біженцям, дітям-інвалідам та дітям, що перебувають у конфлікті із законом.Традиційно, в день прийняття Конвенції, 20 листопада, у світі відзначається Всесвітній день дітей В Україні 20 листопада 2003 року на Всеукраїнському Форумі неурядових організацій започатковано проведення  20 листопада „Дня спільних дій в інтересах дітей”.

Проведення на Всеукраїнському рівні зазначеного заходу покликане зосередити увагу всіх громадських, державних та суспільних інституцій, засобів масової інформації, батьків та самих дітей на вирішення найбільш нагальних проблем дитинства, на створення умов для благополучного зростання дитини у колі здорової сім”ї; закріплення основних прав та гарантій дітей у нормативно-правових документах шляхом реалізації прав дітей, забезпечення їхніх інтересів у реальних соціально-економічних та духовно-культурних умовах з урахуванням їх реальних потреб. У цей день проводяться різні святкові заходи, круглі столи з питань забезпечення прав дітей, благодійні акції, виставки, концерти, спортивні змагання та інші заходи для дітей та за їх участю.

Діти – це майбутнє кожної держави. Україною вжито відповідних заходів стосовно реалізації державної політики щодо захисту прав дітей та соціальної підтримки сім”ї, дітей та молоді, які знаходяться у складних життєвих обставинах. Зокрема здійснено низку вагомих кроків, спрямованих як на вдосконалення законодавства, так і на практичну діяльність органів виконавчої влади різного рівня щодо закріплення і дотримання принципів і норм Конвенції ООН про права дитини. Наразі сформована законодавча та нормативна база, прийнято ряд нормативно-правових актів. Забезпечується право дитини на виховання та розвитку у сімейному оточенні, метою якої є створення умов, де кожна дитина зростає і розвивається у безпечному середовищі сім”ї громадян. Продовжується системна комплексна робота щодо запобігання випадків відмов від новонароджених дітей. Крім усиновлення, як пріоритетної форми, застосовуються також опіка й піклування над дитиною з боку фізичної особи, виховання у дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім”ях, дитячих будинках і школах-інтернатах. Прийнята Державна цільова соціальна програма реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Цією Програмою передбачено заходи щодо попередження втрати дитиною сімейного оточення, активізації усиновлення дітей, встановлення та підвищення ефективності опіки та піклування, удосконалення форм сімейного виховання. Реформування системи інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, надасть змогу отримати власну родину багатьом дітям-сиротам, виховуватись та зростати у повноцінній сім”ї. Продовжується робота над розширенням мережі дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей. На сьогодні тільки в нашому районі функціонують три дитячі будинки сімейного типу ( в селах Великі Береги, Четфалва та Бене), а також 4 прийомні сім”ї (в селах Мужієво, Рафайново, Бовтрадь, Велика Бакта), в яких виховуються 28 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Перебуває під опікою та піклуванням фізичних осіб 40 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Проводиться робота щодо відкриття та створення у районі нових дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Свято Дня спільних дій в інтересах дітей ще раз нагадує всім нам, що не потрібно залишати поза увагою жодної дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, з тих чи інших причин залишилася без батьківського піклування. Жодна дитина не може бути об”єктом свавільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте та сімейне життя, недоторканість житла, незаконного посягання на її честь і гідність. То ж ми , дорослі, не залишаймо без уваги жодної дитини.

Упевненість дитини в собі і своєму майбутньому, її самоусвідомлення значною мірою залежать від можливості жити безпечним і гідним життям.

____________________________________

30 вересня – День усиновлення.

6902031930 вересня, в День святих Віри, Надії та Любові, а також їхньої матері Софії, в Україні відзначається День усиновлення. Цей день є символом милосердя.

Про встановлення цього свята було оголошено на Всеукраїнському форумі усиновлювачів, який проходив 27 листопада 2008 року в Києві. Враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім”ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення, відповідно до Указу Президента України від 27.11.2008 року №1088/2008 установлено в Україні відзначати щорічно 30 вересня День усиновлення Мета свята полягає в підтримці та розвитку національного усиновлення.

Для українців дитина завжди була найвищою цінністю. З великою любов”ю зігрівають вони діток у своїх сім”ях, дають їм надію на щасливе дитинство і повноцінне майбутнє, вселяють в маленькі дитячі серця і душі  віру в життя, вчать дітей бути самодостатніми, мудрими, впевненими в собі, виховують гідними громадянами нашої держави – України. Нема більшої нагороди, ніж щасливі очі дитини, які щиро подякують за тепло і любов, які ми здатні їм подарувати.Любов потрібна кожній дитині, інакше їй ніколи не стати повноцінною, доброю, щедрою дорослою людиною. Особливим досягненням є докорінні зміни в громадській думці щодо пріоритетності захисту дітей, які з тих чи інших причин втратили родину. Сімейне виховання, його розвиток і всебічна підтримка стали одним із основних напрямів державної політики.З кожним роком росте число бажаючих взяти в свою сім”ю обділену батьківською ласкою і турботою дитину.

На сьогодні в Україні існують і офіційно визначені такі форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як: усиновлення, опіка(піклування), дитячий будинок сімейного типу та прийомна сім”я. Звичайно, що пріоритетною формою влаштування зазначеної категорії дітей є усиновлення.

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у сім”ю дитини на правах рідних дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.Усиновлення дитини провадиться в її інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.Усиновлення дітей надає особам можливість створення повної сім”ї та задоволення почуття батьківської любові і турботи, а дітям – можливість мати повноцінних батьків.Статистика свідчить, що кожна п”ята українська подружня пара не може народити дитину і вважає, що розв”язання цієї проблеми є найважливішим питанням їхнього життя. Тобто, не тільки діти потребують сімейної турботи, а й сім”ї прагнуть її віддати дитині. На сьогодні створена електронна база даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Україна створила всі умови для того, щоб усиновителі, які взяли на виховання дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, відчували себе гідними батьками. Держава подбала про соціальний захист цих дітей. На сьогодні кожна дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, яка перебуває під опікою, піклуванням, чи виховується в дитячому будинку сімейного типу, в прийомній сім”ї, одержує допомогу у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку. Право на допомогу мають також і батьки, які усиновили дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування ( якщо усиновлювачами є подружжя, тоді таку допомогу отримує один з них на їх розсуд). Допомога при усиновленні дитини надається у розмірі, встановленому для виплати допомоги матері при народженні дитини. У разі усиновлення двох і більше дітей допомога надається на кожну дитину у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні дитини. Допомога при усиновленні дитини призначається незалежно від одержання на дитину інших видів допомог. Право на таку допомогу має усиновлювач, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив дитину з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (якщо усиновлювачами є подружжя – одному з них на їх розсуд).

Процедура виплати при усиновленні дитини визначається Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги сім”ям з дітьми, затведженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1751 (зі змінами).

Допомога при усиновленні дитини призначається і виплачується управліннями соціального захисту населення за місцем реєстрації усиновлювача.

Допомога може бути призначена також за місцем фактичного проживання усиновлювача за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Закон України „Про відпустки” доповнено ст.18-1, згідно з якою особі, яка усиновила дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, віком старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв”язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (при усиновленні двох і більше дітей – 70 календарних днів) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини. Якщо усиновлювачами є подружжя – одному з них на їх розсуд. Відповідно до статті 19 цього Закону жінці, яка працює і яка усиновила дитину, а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

Діяльність з усиновлення провадиться уповноваженими державою органами та посадовими особами – службами у справах дітей. Службами у справах дітей здійснюється нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей, які проживають на території України, за місцем проживання усиновлювачів до досягнення дітьми вісімнадцяти років. Не допускається провадження діяльності з добору та передачі усиновлення дітей від імені та в інтересах громадян, які бажають усиновити дитину, отримання та передача будь-яких відомостей про дитину, документів щодо неї іншим особам.

Громадян району, які виявили бажання взяти в свою сім”ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, на правах рідної, тобто, усиновити її чи взяти під опіку, піклування, створити будинок сімейного типу або прийомну сім”ю просимо звертатися до служби у справах дітей районної державної адміністрації за адресою: м.Берегово, вул.Мукачівська, 6, кабінет 21, контактний телефон: 2-20-32.

Від любові, виховання залежить доля дітей. І якщо ми будемо ростити їх у добрі, змалечку оточимо любов”ю та милосердям, вони змінять наше життя на краще. Один відомий філософ сказав дуже мудрі слова: «Якими виростуть наші діти, такою буде і наша держава». Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань.

_______________________________

Працевлаштування неповнолітніх

trudova_knizhkaНеповнолітнім, перш ніж розпочати пошуки роботи, і роботодавцям, перш ніж прийняти їх на роботу, корисно ознайомитися з положеннями законодавства про працю України стосовно осіб, які ще не досягли 18 років.

У трудових правовідносинах їх прирівнюють у правах до повнолітніх, і вони, так само як і повнолітні, зобов’язані чесно й сумлінно працювати, вчасно й точно виконувати розпорядження роботодавця, додержуватися трудової дисципліни тощо. А у сфері охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці неповнолітні мають певні пільги, встановлені законодавством.

За загальним правилом, допускається приймати на роботу лише неповнолітніх осіб, які вже досягли 16 років. Як виняток, за згодою одного з батьків або особи, що його замінює (усиновлювача чи піклувальника), можна приймати на роботу й осіб, які досягли 15 років. Також допускається приймати на роботу осіб, яким виповнилося 14 років. Але це, можливо, якщо додержуватися ряду умов:

– прийняттю на роботу у вказаному віці підлягають лише учні загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних (професійних ліцеїв) та середніх спеціальних навчальних закладів (коледжів);

– такі особи можуть виконувати тільки легку роботу, яка не заподіює шкоди їхньому здоров’ю;

– їхня робота не повинна порушувати процес навчання та має виконуватися винятково у вільний від навчання час (наприклад, під час літніх канікул);

– потрібна згода одного з батьків (або особи, що їх замінює, — усиновлювача чи опікуна).

Працевлаштування неповнолітніх відповідно до чинного законодавства України про працю, обов’язково здійснюється на підставі письмового трудового договору і лише після попереднього медичного огляду.

Для робітників віком до 18 років, встановлено скорочена тривалість робочого часу, а саме:

– для працівників віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень,

– для осіб від 15 до 16 років (учням від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) – 24 години на тиждень.

При цьому заробітна плата таким працівникам виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи, тобто скорочення робочого часу для неповнолітніх означає, що їх скорочений робочий час оплачується за тією ж тарифною ставкою (тим же посадовим окладом), що й нормальний робочий день дорослого працівника тієї ж спеціальності, кваліфікації та за інших рівних умов.

Діти, які працюють, мають право на щорічну відпустку тривалістю 31 календарний день.

Звільнення працівників молодше 18 років з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається, але тільки за згодою служби у справах дітей.

За захистом своїх трудових прав, а також для отримання консультації, неповнолітні працівники та роботодавці можуть звернутися в службу у справах дітей Берегівської райдержадміністрації за адресою: вул.Мукачівська, 6, м.Берегово. Тел. 2-20-32.

_______________________________________

Щодо роботи у 2015 році Національної дитячої «гарячої» лінії
та Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства,
торгівлі людьми та гендерної дискримінації

Номери телефонів: Національної дитячої «гарячої» лінії  – 0 800 500 225 або 772 з мобільного 
та Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0 800 500 335 або 386 з мобільного.

Національна дитяча «гаряча» лінія працює щоденно, окрім неділі, з 10:00 до 20:00, Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації з понеділка по п`ятницю з 10:00 до 18:00.

 

______________________________________________________

Результати проведення Всеукраїнського рейду „Урок”

             З метою максимального залучення дітей шкільного віку до  навчального процесу  з кінця серпня по 25 жовтня   службою у справах дітей  Берегівської районної державної адміністрації на території  району проведено Всеукраїнський рейд “Урок”.

          Мета рейду – виявлення дітей шкільного віку, які з початку навчального року не приступили до занять у школах та інших навчальних закладах, усунення причин та умов, внаслідок яких діти не були охоплені навчанням; обстеження умов проживання дітей в сім’ях, які опинилися  в складних життєвих обставинах  та вжиття заходів щодо надання їм адресної допомоги в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону;  запобігання бездоглядності та правопорушень у дитячому середовищі.

        В загальноосвітніх та інших закладах  району навчається 6 850 дітей. В ході проведеної роботи повернено на навчання  14 дітей, які з тих чи інших причин не приступили  з початку навчального року до навчання. Обстежено 19 сімей, які опинилися в складних  життєвих обставинах. Виявлено та покладено на профілактичний обліку одну дитину, яка  неодноразово сама залишала місце постійного проживання, виховується у сім”ї однією матір”ю, яка не приділяє належну увагу вихованню свого сина. Наразі малолітній знаходиться в Батівському притулку для дітей та з часом буде влаштований до Берегівської спеціалізованої школи-інтернату. Після проведених профілактичних бесід з матір’ю дитини службою у справах дітей скерований лист до Берегівського РВ УМВС України в Закарпатській області про вжиття останнім заходів щодо притягнення її до  відповідальності згідно з чинним законодавством за неналежне виконання нею батьківських обов’язків.

       Рейд «Урок » продовжуватиметься  протягом усього навчального року. Службою у справах дітей спільно з працівниками управління освіти молоді та спорту, відділу кримінальної міліції у справах дітей РВ УМВС України в Закарпатській області та соціальними фахівцями  районного центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді вживатимуться заходи для того, щоб усі діти були охоплені навчанням і здобували повну загальну середню освіту, як того вимагає чинне законодавство.

          На сьогодні службою у справах дітей здійснюються чергові заходи, які покликані захистити і зберегти дитинство.

        Одночасно нагадуємо, що з питань, пов’язаних з вирішенням долі дитини, захисту її особистих прав, звертайтесь у службу в справах дітей Берегівської райдержадміністрації, м.Берегово, вул.Мукачівська,6 кабінет №21.

Телефон для довідок: 2-20-32