Ресурсний центр громад

До відома промислових підприємств району!

У своєму зверненні до Всесвітнього економічного форуму 31 січня 1999 року, Генеральний Секретар Організації Об’єднаних Націй Кофі Аннан звернувся до бізнес-лідерів із закликом приєднатися до міжнародної ініціативи – Глобального Договору – яка повинна об’єднати компанії, агенції ООН, а також трудові та громадські організації з метою підтримки світових екологічних і соціальних принципів.

Користуючись силою колективної дії, Глобальний Договір спрямований на поширення відповідального корпоративного громадянства, спрямованого на те, щоб комерційні компанії брали участь у вирішенні тих проблем, які постають і зв’язку з глобалізацією. Таким чином, приватний сектор – у співпраці з іншими соціальними партнерами – зможе сприяти реалізації бачення Генерального Секретаря: сталішої глобальної економіки, відкритої до загальної участі.

Глобальний Договір – це цілком добровільна ініціатива, що має дві цілі:

 • Уведення до загальноприйнятної практики десяти принципів бізнесової діяльності у всьому світі.
 • Сприяння діяльності на забезпечення досягнення цілей ООН.

Для виконання цих завдань, Глобальний Договір пропонує участь і сприяння за допомогою декількох механізмів, а саме: політичний діалог, навчання, національні/регіональні мережі, та проекти.

 

Принципи Глобального договору ООН

Права людини:

 • Принцип 1: Ділові кола повинні підтримувати та поважати дотримання прав людини, проголошених міжнародним співтовариством.
 • Принцип 2: Ділові кола повинні забезпечити власну непричетність до порушень прав людини.

Трудові відносини:

 • Принцип 3: Ділові кола повинні підтримувати свободу асоціацій та на практиці визнавати право на заключення колективних угод.
 • Принцип 4: Ділові кола повинні виступати за викорінення всіх форм примусової праці.
 • Принцип 5: Ділові кола повинні сприяти повному зникненню дитячої праці.
 • Принцип 6: Ділові кола повинні виступати за ліквідацію дискримінації у сфері зайнятості та працевлаштування.

Захист навколишнього середовища:

 • Принцип 7: Ділові кола повинні дотримуватись превентивного підходу до вирішення екологічних проблем.
 • Принцип 8: Ділові кола повинні здійснювати ініціативи, спрямовані на підвищення відповідальності за стан навколишнього середовища.
 • Принцип 9: Ділові кола повинні сприяти розвитку та поширенню екологічно безпечних технологій.

Антикорупційний Принцип:

 • Принцип 10: Ділові кола повинні протидіяти будь-яким формам корупції, включаючи здирництво і хабарництво.

 

Участь у Глобальному Договорі

Для того, щоб стати членом Глобального Договору компанія:

 • Направляє листа за підписом найвищого керівника компанії, відповідно зазначивши, що компанія підтримує Глобальний Договір та 10 принципів, на яких він базується.
 • Впроваджує принципи Глобального Договору та вносить зміни у свою ділову діяльність з тим, щоб глобальний Договір та його принципи стали частиною стратегії, культури та щоденної діяльності.
 • Публічно підтримує Глобальний Договір та його принципи у своїх прес-релізах, виступах, інформаційних заходах, комунікативній діяльності.
 • Зазначає у щорічному звіті (або аналогічному корпоративному звіті) яким чином вона підтримує Глобальний Договір та його десять принципів.

Якщо Ви зацікавлені стати членом Глобального Договору, будь ласка, направляйте лист та інформацію про компанію на адресу Представництва ООН в Україні. 

За більш детальною інформацією звертайтесь до Представництва ООН в Україні, контактна особа – Ірина Бутяга iryna.butiaha@un.org.uaЦя адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script. 

 

Ініціатива Глобального договору в Україні / Представництво ООН в Україні
Кловський узвіз 1, Київ 01021, Україна
Тел: +38 (044) 253 9363
Факс:+38 (044) 2532607
Ел. пошта: 
gc@un.org.uaЦя адреса електронної пошти приховується від різних спамерських та пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати java-script.
http://www.globalcompact.org.ua/
http://www.un.org.ua/


Звіт

про реалізацію проекту Програми розвитку організації об’єднаних націй „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”

Співпраця Берегівського району з спільним проектом Європейського союзу та Програми розвитку організації об’єднаних націй “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду- ІІІ” розпочалась 02 грудня 2014 р. з підписання Угоди про партнерство. За період реалізації проекту, спільно з асистентами проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, в районі затверджено новий склад Форуму місцевого розвитку Берегівського району,  проведено три засідання ФМР, 3 районні семінари, п’ять семінарів у відібраних населених пунктах, діалоги з громадами, які впроваджують свої ініціативи.

На даний час у районі співпрацюють з проектом 4 громадських організацій:
в с. Боржава – БРГО «Фонд розвитку інфраструктури „Боржа”
с. В. Береги – громадська організація „Береги-2015”,
с. Рафайново – громадська організація „Молодь села Рафайново за Європу”,
с.Свобода – громадська організація „Європейський вибір села Свобода”.

Активом громадських організацій проведено опитування членів громад, визначено пріоритетні напрямки розвитку кожної громади та прийняті рішення, щодо проблем, які вирішуються в рамках Проекту кожною конкретною громадою, підготовлено та затверджено мікропроектні пропозиції, проведено тендери, відібрано  підрядні організації і здійснюється реалізація проектів.

Ініціативи громад, які реалізовуються за сприяння проекту «Місцевий  розвиток, орієнтований на громаду» в Берегівському районі спрямовані на охорону здоров’я та інноваційну енергетику, це:

– реконструкція АЗПСМ с.Боржава (система опалення, загально будівельні роботи, електроосвітлення, газопостачання, пожежна сигналізація та ЛЕП-0,4 кВт);
– реконструкція даху ФАПу у с. Рафайново;
– інноваційне енергозбереження в амбулаторії с.Великі Береги. Капітальний ремонт будівлі: утеплення фасадів, заміна вікон та дверей;
– облаштування вуличного освітлення на вул. Миру с.Свобода з застосуванням ВДЕ (енергія сонця).

Районна влада на співфінансування мікропроектів виділила 400 тис. грн. Проект ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” профінансує проекти на Берегівщині на суму 891,7 тис.грн. Його Координаційний комітет, райдержадміністрація, управління та відділи, надають і надалі надаватимуть необхідну допомогу громадським організаціям у вирішенні їх проблем в рамках проекту.

Стан впровадження мікропроектів громад в Берегівському районі на 01.11.2015 р.