Агропромисловість

„Про Порядок використання коштів обласного бюджету виділених згідно „Програми розвитку та підтримки тваринництва,  птахівництва і бджільництва в області на 2010-2015 роки” у 2015 році для часткового відшкодування вартості виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва (реконструкції) молокопереробного заводу (цеху)”

Наказ “Про Порядок використання коштів обласного бюджету виділених згідно „Програми розвитку та підтримки тваринництва, птахівництва і бджільництва в області на 2010-2015 роки”

__________________________

Завершення земельної реформи – один з пріоритетів влади.

     Реформування земельних відносин в Україні здійснюється два десятиліття. Це тернистий і складний  шлях до запровадження цивілізованого ринку земель. Головним кроком до введення  в обіг земель сільськогосподарського призначення має бути скасування мораторію на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, який обмежує конституційні права власників земельних ділянок. Відповідно до частини першої статті 41 Конституції України «Кожен має право володіти, користуватися розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності». Адже мораторій замість вирішення існуючих проблем, призводить до нагромадження нових.

     Формування ринку земель сільськогосподарського призначення є одним з найбільш дискусійних і заполітизованих питань аграрної політики в Україні. У суспільстві точаться запеклі дискусії щодо цього питання. За словами Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка «українці з острахом ставляться до земельної реформи та запровадження ринку землі сільгосппризначення, оскільки не розуміють до кінця суті справи, а у суспільній свідомості панують міфи, які нагнітають панічні настрої». Проте, міністр впевнений, що  і громадяни і більшість політичних сил визнають, що запровадження формування ринку земель сільськогосподарського призначення на часі. Його буде сформовано за умови належного нормативно-правового забезпечення  та встановлення засад його функціонування.

     Відповідно до положень законопроекту «Про ринок земель» набувачами земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за цивільно-правовими угодами мають бути лише:

     громадяни України;

     фермерські господарства;

     держава в особі Державного агентства земельних ресурсів України;

     територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування.

     Виключається участь іноземного капіталу у придбанні земель сільськогосподарського призначення, що унеможливить втрату Україною позицій щодо виробництва продовольства. Адже вітчизняні сільськогосподарські товаровиробники у найближчі 5-7 років неспроможні на рівних конкурувати із іноземним капіталом.

     Для недопущення спекуляції земельними ділянками сільськогосподарського призначення запроваджуються диференційовані ставки державного мита за посвідчення угод, за якими відбувається перехід прав на земельні ділянки (від 60 відсотків від нормативної грошової оцінки – при відчуженні на п’ятий, до 100 відсотків – при відчуженні за перший рік).

      Необхідно забезпечити перехід у державну власність земельних ділянок, власники яких померли, за відсутності спадкоємців (відумерла спадщина), орієнтовна площа яких складає 1,8 млн. гектарів.

     Гострою проблемою, яка потребує вирішення в площині  земельних  реформ, є не витребувані земельні частки (паї).

   Запроваджується переважне право на придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення приватної власності у разі їх продажу, що дозволить створити потужний регуляторний інструмент для подолання парцеляції земель як найбільш негативного наслідку проведеної в Україні земельної реформи.

      Проектом Закону пропонується внести зміни до Земельного, Цивільного, Бюджетного та Податкового кодексів України, Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, Законів України “Про оренду землі”, “Про фермерське господарство”, “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)”, “Про оцінку земель”, “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень”, “Про іпотеку”, “Про землеустрій”, “Про захист економічної конкуренції”.

 

______________________________________________

     При Міністрерстві агарної політики та продовольства України почав діяти контакт-центр за номером 0 800 502 410

 Це гаряча лінія, до якої можуть звернутися всі бажаючі за роз’ясненнями:

– щодо державних програм підтримки всіх галузей агровиробництва,

– щодо  бездіяльності, зловживання владою або випадків корупції,

– отримати всю необхідну довідкову інформацію.