В Закарпатській ОДА обговорили стратегію захисту та інтеграції в суспільство ромів


111100224 січня в Закарпатській ОДА під головуванням заступника керівника краю Олександра Петіка відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації в області Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.
Участь у засіданні взяли начальник відділу національностей та релігій облдержадміністрації Анатолій Салай, його заступник Йосип Резеш, керівники профільних департаментів, управлінь та відділів ОДА, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники райдержадміністрацій, міськвиконкомів,  керівники ромських громадських організацій та лідери ромських поселень області. Серед представників громадських організацій – був і наш земляк – керівник ГО ромів Берегівщини «Романі Бах» – Олександр Горват.
Учасники заходу обговорили стан виконання в області у 2016 році Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Зокрема з підвищення освітнього рівня ромського населення, задоволення культурних, медичних потреб ромської національної меншини, а також внесли пропозиції про створення при міжвідомчій робочій групі облдержадміністрації профільних координаційних груп у галузі освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту і зайнятості, поліпшення житлово-побутових умов, соціалізації та паспортизації ромського населення області тощо.
До обговорення долучилися заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, депутат Ужгородської міської ради,  голова правління громадської організації „Об‘єднаймо зусилля” Юрій Мандич,  віце-президент МБО „Ромський жіночий фонд „Чіріклі”, член Міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації в Україні Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року при Кабінеті Міністрів України (м. Київ), консультант Ради Європи з ромських питань, національний координатор програми Ради Європи „РОМЕД -2” в Україні Земфіра Кондур, голова Закарпатського обласного молодіжного ромського об’єднання „Романі черхень”  Мирослав Горват, голова громадської Спілки „Рада ромів Закарпаття”, голова  культурного товариства циган Закарпаття „Ром сом” Аладар Пап та інші.
Міжвідомча робоча група також розглянула та затвердила Положення та посадовий склад міжвідомчої робочої групи з питань виконання плану заходів щодо реалізації в області Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, – інформують у відділі національностей та релігій облдержадміністрації.